top of page
Search
telepszagtalanitas

Mit csináljunk, ha erős szagokkal jár a tevékenységünk?

Erős és zavaró szagok sokszor keletkeznek a mezőgazdaságban és az élelmiszeriparban is, gondoljunk például az állati maradványok feldolgozására.


Ezért a szagvédelem kiemelten fontos tényező ezeken a területeken, hiszen a különböző mezőgazdaságban és az élelmiszerek feldolgozása során keletkező szagok nemcsak a környezetre és az emberek életminőségére, hanem az állatok jólétére is hatással lehetnek.


Ha egy telep vagy üzem az alábbi tevékenységekkel foglalkozik, akkor biztosan előfordul, hogy a környéken komoly gondot okoznak a nap mint nap keletkező kellemetlen szagok.


Melyek lehetnek a rossz szagokat okozó tevékenységek?


  • Állati maradványokkal folytatott tevékenység

  • Állati takarmánygyártás

  • Biogáz előállítás

  • Cukorgyártás

  • Élelmiszeripari tevékenységek, élelmiszeripari zsírfeldolgozás

  • Intenzív állattartás

  • Kommunális hulladékkezelés, lerakás

  • Műanyaggyártás, újrafeldolgozás

  • Olajfinomítás

  • Szennyvíz kezelése

  • Tejfeldolgozás


Az állattartó telepek környezeti hatásai közül a lakossági megítélést figyelembe véve napjainkban leggyakrabban a kibocsátott szagok okoznak közvetlen zavaró hatást.


Az így kialakuló környezetterhelés, a szagkibocsátás következtében a forrás környezetében kialakuló zavaró szaghatás az egyik legnehezebben mérhető, megítélhető és szabályozás szempontjából a legnehezebben is kezelhető légszennyező hatásnak tekinthető.



Mikor szükséges foglalkozni a szagvédelemmel?


Mikor kell foglalkoznunk a telepünkön keletkező szagokkal? Hol szükséges egyáltalán a szagvédelem?


Azt biztosan állíthatjuk, hogy a 4/2011. (I. 14.) VM rendelet (a levegőterheltségi szint határértékeiről és a helyhez kötött légszennyező pontforrások kibocsátási határértékeiről) mellékletében meghatározott gazdasági tevékenységek esetén mindenképpen szükséges, hogy minimális figyelmet fordítsunk a bűzzel való környezetterhelés megelőzésére.


A szagkibocsátással, a zavaró környezeti szaghatás értékelésével és annak megakadályozásával kapcsolatos alapvető kérdéseket hazánkban a levegő védelméről szóló 306/2010. (XII. 23.) Korm. rendelet tárgyalja. A rendelet kimondja, hogy tilos a levegő lakosságot zavaró bűzzel való terhelése. Ehhez kapcsolódva meghatározza, hogy bűzzel járó tevékenység az elérhető legjobb technika alkalmazásával végezhető.


Ha ez sem biztosítja a levegő lakosságot zavaró bűzzel való terhelésének megelőzését, további műszaki követelmények írhatók elő, például szaghatás csökkentő berendezés alkalmazása.


Amennyiben a levegő lakosságot zavaró bűzzel való terhelésének megelőzése műszakilag nem biztosítható, a bűzzel járó tevékenység korlátozható, felfüggeszthető vagy megtiltható.


Éppen ezért minden olyan mezőgazdasági és élelmiszeripari tevékenységet folytató telepnek, üzemnek és vállalatnak komolyan kell foglalkoznia a kellemetlen szagok okozta problémákkal, a lakosság részéről érkező bejelentésekkel és a hatósági felszólításokkal.


Kihez forduljak, ha nálunk is problémát okoznak a szagok?


A Telepszagtalanítás megbízható és ellenőrzött módszerekkel, hatékonyan szünteti meg a mezőgazdaságban és az élelmiszeriparban keletkező szagokat, minden esetben egyedi megoldásokat alkalmazva!


Partnereink elégedettsége és bizalma mindennél többet ér, csatlakozzatok a szagmentes telepek és üzemek sorához!



Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page